V POHODLÍ DOMOVA

Jednoduchá diagnostika v pohodlí vášho domova....


Dnes nás už určite neprekvapí, keď si pacient diabetik sám v pohodlí domova meria aj viac krát za deň hladinu glukózy. A je úplne bežné, že sa budúca mamička dozvie na základe dvoch pásikov na testovacom prúžku, že je v očakávaní. O tom, že si vieme zmerať krvný tlak, alebo tep ani nehovorím. Technika sa vyvíja míľovými krokmi a prináša nám možnosti, ktoré pred niekoľkými rokmi boli výsadou špecializovaných laboratórií.

Nesmieme však zabudnúť, že stanovenie správnej diagnózy nie je len odčítanie výsledku z práve vykonaného testu. Okrem toho je nutné poznať oveľa viac. Dobrý praktický lekár, alebo lekár špecialista mi dá určite za pravdu. K stanoveniu správnej diagnózy je nutné poznať klinický stav pacienta a spolu s výsledkami diagnostických postupov určiť správnu diagnózu, vylúčiť možnú chybu a zvoliť cielenú terapiu. Bez vedomostí lekára sa len ťažko dopracujeme k cieľovému stavu, hlavne vtedy, ak sa jedná o komplikovanejšie ochorenie. Skôr lebo neskôr budeme musieť vyhľadať lekára.

Existujú avšak okolnosti, keď aj samodiagnostika môže byť prospešná. Kvôli každodenným povinnostiam sa dostáva naše zdravie až na "poslednú koľaj". Rizikom môže byť, že naše začínajúce ochorenie prehliadame, alebo mu neprikladáme patričný význam. Pritom stačí kvapka telesnej tekutiny, ktorá nás vie nasmerovať správnym smerom. Tak ako si diabetik vedie svoj denník, dnes už mnohí v svojom smartfóne, každí z nás sa vie v pohodlí svojho domova otestovať, mnohokrát odhaliť problém, s ktorým sa môže následne porozprávať so svojim lekárom, či lekárnikom. Pri tých menej vážnych si dokonca sám pacient vie zvoliť účinnú terapiu, zmeniť svoje náviky, živorný štýl.

Preto vám ponúkame nielen produkty pre samodiagnostiku, ale aj možnosť konzultácie a podpory. Chceme byť iní ako ostatné e-shopy alebo predajne, staviame na našich dlhoročných skúsenostiach a odborných znalostiach. Nebojíme sa s vami diskutovať, poradiť hoc aj návštevu lekára, ak si to situácia vyžaduje. Vaše zdravie je u nás na prvom mieste...