SAMOČISTIACA OCHRANA NASIAKAVÉHO POVRCHU KAMEŇA, BETÓNU, OMIETKY ANTIGRAFITTIIsokor Grave Cleaner

Isokor Grave Cleaner je mimoriadne účinný prírodný čistiaci prostriedok určený na bezpečné, šetrné čistenie lesklých aj matných náhrobných kameňov.

Prírodný čistiaci prostriedok na náhrobky

Isokor Grave Cleaner šetrne, bezpečne a dokonale vyčistí lesklé aj matné náhrobné kamene, odstráni machy, plesne a lišajníky, dlhodobé usadeniny mastnoty či rôznych látok uložených v kameni vplyvom dažďa, spadnutého lístia spôsobujúceho tmavý povlak a poveternostných podmienok.

Rozsah použitia čističa náhrobných kameňov

Ekologický a prírodný prostriedok na umývanie a starostlivosť o pomníky, neobsahuje látky, ktoré by poškriabali alebo inak poškodili čistený povrch. Účinne odstraňuje plesne, riasy, lišajníky, mach, mastné usadeniny a iné nečistoty ako špinu, prach. Nezanecháva šmuhy a pruhy, dodáva vyčistenému povrchu jemný lesk. Je vhodný na všetky typy leštených aj matných náhrobkov a pomníkov.

Spôsob použitia Isokor Grave Cleaneru

Naneste prípravok na znečistené miesta pomocou speňovača. Zapracujte do podkladu jemným kartáčikom alebo hubkou a nechajte pôsobiť 2-5 minút. Opláchnite čistou vodou. V prípade potreby postup opakujte. Po vyčistení odporúčame povrch impregnovať produktmi Isokor SW EKO alebo Isokor Polisher podľa návodu na použitie.

Náhrobný kameň dlhodobo čistý aj bez náročnej údržby

Po vyčistení náhrobku prípravkom Isokor Grave Cleaner odporúčame náhrobný kameň impregnovať prípravkami Isokor Polisher pre leské náhrobky alebo Isokor SW EKO pre matné náhrobné kamene. Dosiahnete tak niekoľko rokov trvajúci hydrofóbny efekt, ktorý dlhodobo udržiava povrch suchý, výrazne obmedzí usádzanie nových nečistôt ako aj rast machov, plesní, lišajníkov a rôznych mikroorganizmov. Impregnácia Isokor tak šetrí Váš čas, ktorý by ste inak venovali čisteniu náhrobku a zároveň chráni náhrobný kameň pred rozkladom a znehodnocovaním vplyvom povetria.


IsoKor SW®

IsoKor SW® 

nanočasticivý vodeodolný ochranný prípravok pre pórovité minerálne materiály: vápenno-cementové omietky, betón, kameň, vápenec, pieskovec. Použiteľný na nové, ale aj staré stavby, sochy, oporné múry, lakované drevo, zruby, drevodomy. Výdatnosť z 1 litra je 7 až 10 metrov štvorcových, na drevo až 20m2/1L

Dlhodobo vyrieši problémy :

- s usádzaním machov, plesní a nečistôt na fasádach, strešnej krytine, sokli, múrikoch či obkladoch

- s rýchlym znehodnocovaním farby na dreve v exteriéri aj interiéri

- s neustálym umývaním dlažby v domácnosti

Nanotechnologický hydrofóbny ochranný impregnačný prípravok Isokor SW je určený pre nasiakavé minerálne materiály: vápenno-cementové omietky, betón, kameň, vápenec, pieskovec, drevo natreté akrylovým lakom, lazúrou, či farbou.
Výdatnosť z 1 litra je 7 až 10 metrov štvorcových pre minerálne povrchy a nelakované drevo, pri lakovanom dreve je výdatnosť 1000 ml/15 - 20.m2
IsoKor SW
Nanočasticový impregnátor pre exteriér aj interiér je hydrofobizujúci - impregnačný - ochranný - spevňujúci - neviditeľný - paropriepustný. Použiteľný na nové, ale aj staré stavby, sochy, oporné múry... Na ošetrenie betónu, nasiakavých minerálnych povrchov a lakovaného resp. farbeného dreva. Neviditeľná vrstva, ktorá sa pri ošetrení vytvorí na povrchu, odpudzuje vodu a nečistoty. Ošetrený materiál na rozdiel od neošetreného získava podstatne vyššiu životnosť a výrazne sa znižujú intervaly čistenia a údržby. 

Aplikácia: 

Prípravok pred aplikáciou pretrepte po dobu cca 10 sekúnd. Ošetrovaný povrch musí byť zbavený voľných častíc, čistý, suchý a odmastený. Prípravok sa nanáša striekaním nízkotlakovou pištoľou, štetcom alebo valčekom pri teplote 5 až 30°C v prostredí s nízkou vlhkosťou. Schnutie trvá cca 60 min. Do 10 minút od aplikácie je možné prebytočný prípravok odstrániť pomocou suchej čistej handry, po 24 hod. je reakcia ukončená a povrch je možné bežne zaťažiť. Aspoň 24 hodín po aplikácii nesmie teplota klesnúť pod 3 stupňe celzia. Používajte len také množstvo prípravku, ktoré je schopné do materiálu vsiaknuť. Odporúčame pozrieť si video na našej stránke www.isokor.com

Skladovanie: 

24 mesiacov od dátumu výroby v uzatvorených pôvodných obaloch pri teplotách 5 - 35°C, nevystavovať priamemu slnečnému žiareniu a mrazu. Po otvorení výrobok opäť skladujte len v dobre uzatvorených nádobách najviac 6 mesiacov.

Použitie:

 S výrobkom IsoKor SW môžete impregnovať striekaním alebo náterom : betón, klasické vápenno-cementové fasády budov a fasády z nových materiálov napr. akrylátových, na všetky druhy omietok, minerálne povrchy ako vápenec, pieskovec, čadič, prírodný mramor, žula a ďalšie minerály, umelý kameň, tehly, betónovú strešnú krytinu a pálenú neglazúrovanú krytinu,
Takisto je možné s nano impregnáciou IsoKor SW dlhodobo a efektívne chrániť náter: lakovaného a farbeného exteriérového dreva a záhradný nábytok. 

Vlastnosti ošetreného povrchu:

hydrofóbny voči padajúcej a striekajúcej vode, (výrazne napomáha pri hydrofóbnej ochrane betónových stavieb pred koróziou stavebnej ocele v betóne a koróziou betónu vplyvom dažďa, snehu, mrazu a posypovej soli)
vynikajúca priepustnosť pre vodnú paru a plyny
spevňuje povrch
podstatne znížená priľnavosť pre prach, vtáčí trus a rôzne priemyselné nečistoty
podstatne znížená možnosť rastu mikroorganizmov a machov
vysoká transparentnosť - vzhľad ošetreného povrchu sa nezmení
vyššia farebná stálosť povrchu
vytvorená neviditeľná vrstva je odolná voči UV-žiareniu
životnosť pri vodorovných povrchoch cca 4 roky, pri zvislých 8 a viac rokov.

DOPORUČENIE
Pred použitím nanočasticového výrobku je nutné očistiť ošetrovaný povrch.
Nečistoty odstráňte prípravkom Isokor Cleaner, vodný kameň a vápenaté usadeniny pomocou IsoKor LM Cleaner ( je v našej ponuke ).


IsoKor SW Eko

Impregnácia, samočistiaca ochrana nasiakavého povrchu - kameňa, betónu, omietky.
Nanoochrana / impregnácia veľmi vysokej účinnosti a životnosti, vhodná najmä na nasiakavé minerálne povrchy ako kameň, betón, omietka. (spotreba cca 1000ml/10 m2).
Vytvára na povrchu ochrannú nanometrickú vrstvu. Svojimi vlastnosťami je mimoriadne vhodný pre impregnáciu a ochranu povrchov proti usádzaniu nečistôt, vzniku plesní, machov a tvorbe vlhkosti na fasádach domov, múrikoch, betónových či murovaných, kamenných plochách a iných nasiakavých minerálnych plochách.

IsoKor SW Eko 

je vhodný aj ako nanometrická impregnácia mierne vlhkých nasiakavých minerálnych povrchov (spotreba cca 1000ml/10 - 12m2) ako sú prírodný a umelý kameň, vápenec, pieskovec, žula, betón, vápenno-cementová klasická omietka. Pri týchto povrchoch je vhodný ako nanoochrana či impregnácia zvislých a šikmých plôch - strechy domov, fasáda, múrik, obklad, ale aj vodorovných plôch ako sú kamenné chodníky, či betónová dlažba. Impregnácia vyvoláva samočistiaci efekt.

Vlastnosti impregnovaného povrchu:

vynikajúca odolnosť voči padajúcej a striekajúcej vode, oleju, posypovej soli, kyselinám a zásadám až do pH = 14, (výrazne napomáha pri hydrofóbnej ochrane betónových stavieb pred koróziou stavebnej ocele v betóne a koróziou betónu vplyvom dažďa, snehu, mrazu a posypovej soli - 

dlhodobý lotosový účinok
nezmenená paropriepustnosť resp. priepustnosť pre plyny
podstatne znížená priľnavosť pre prach, vtáčí trus a rôzne iné nečistoty
vzhľad ošetreného povrchu sa nemení
má vynikajúci samočistiaci efekt
ošetrenie je odolné voči tlakovej vode pri umývaní až do tlaku 50 barov
podstatne znižuje rast machov a plesní
voľným okom neviditeľná ochranná vrstva je odolná voči UV-žiareniu
životnosť na zvislých a šikmých nepochôdznych plochách 8 a viac rokov, na vodorovných nepochôdznych plochách 4 a viac rokov.

Aplikácia:

Prípravok pred použitím pretrepte po dobu cca 5 sek. Na čistý, suchý (alebo mierne vlhký) a odmastený povrch sa prípravok nanáša štetcom, valčekom alebo striekaním nízkotlakovou pištoľou pri teplote 5 - 35°C. Doba schnutia je cca 4 hod. Účinné látky prípravku sa na ošetrený povrch chemicky viažu - reakcia je ukončená po 24 hod. Počas tejto doby odporúčame nevystavovať ošetrený povrch pôsobeniu žiadnych mechanických ani chemických faktorov. 24 hodín po aplikácii teplota ošetreného povrchu nesmie klesnúť pod 3°C.

Zloženie:

voda, modifikované hybridné látky, aditíva.


DOPORUČENIE
Pred použitím nanočasticového výrobku je nutné očistiť ošetrovaný povrch.
Nečistoty odstráňte prípravkom Isokor Cleaner, vodný kameň a vápenaté usadeniny pomocou IsoKor LM Cleaner ( je v našej ponuke ).


IsoKor Antigraffiti

IsoKor Antigraffiti® - ochrana budov proti sprayerom. Po aplikácii na stenu budovy sa vytvorí ochranná vrstva, ktorá zabraňuje farbe sprayu, aby vnikla do štruktúry podkladu. Nežiadúcu farbu zmyjete obyčajnou vodou.

Výdatnosť z 1 litra je viac ako 10 metrov štvorcových

Ochrana budov proti sprayerom.

 Je ťažko ubrániť svoj majetok pred sprayermi. Existuje možnosť jednoduchého odstránenie graffity. Aplikovaním IsoKor Antigraffiti® na stenu budovy sa vytvorí ochranná vrstva, ktorá zabraňuje farbe sprayu aby vnikla do štruktúry podkladu. Následné vyčíňanie sprayera odstránite jednoducho - ostriekaním - miernym tlakom vody. Pri minimálnej prvotnej investícii takto získate dlhodobú ochranu svojho majetku.

IsoKor Antigraffiti® 

je impregnátor na báze isopropanolu a nanometricky upravených prísad.
Aplikovaním IsoKoru Antigraffiti® na stenu budovy sa vytvorí ochranná vrstva, ktorá zabraňuje farbe sprayu aby splynula s podkladom. V prípade, že sprayer poškodí farbou takto ošetrený povrch, stačí materiál omyť teplou vodou, prípadne pretrieť vlhkou hubkou. Nežiadúca farba nedrží na stene, ľahko sa umyje. Pri veľmi členitom povrchu steny (tehla, brizolit, točená omietka) je možné na odstránenie farby použiť vodu pod miernym tlakom.
Úspora je jednoznačná. Nie je potreba stenu obrusovať, premaľovať, náročne čistiť chemickými prípravkami. Naopak. Pri použití IsoKoru Antigraffiti® je nevhodné mechanicky odstraňovať nežiadúcu farbu. Znehodnotí sa tak aj užitočná ochranná vrstva.

IsoKor Antigraffiti® 

tak zachová pôvodnú štruktúru a farbu náteru. Chráni povrch aj pred prachom a emisiami v ovzduší (hlavne v priemyselných lokalitách), pred vlhkosťou a UV žiarením.

DOPORUČENIE
Pred použitím nanočasticového výrobku je nutné očistiť ošetrovaný povrch.
Nečistoty odstráňte prípravkom Isokor Cleaner, vodný kameň a vápenaté usadeniny pomocou IsoKor LM Cleaner ( je v našej ponuke ).