Self - monitoring a analýza vášho každodenného zdravia

Vedieť viac o svojom zdravotnom stave, kondícii sa stáva čoraz aktuálneším pre zachovanie kvality života nielen vo vyššom veku. Doba nám prináša rôzne možnosti a riešenia, nie je vôbec jednoduché sa v spleti informácií orientovať,  skôr alebo neskôr sme nútený vyhľadať odbornú pomoc. Naše riešenia Vám ponúkajú, vďaka využitiu možnosti pripojiť monitorovacie zariadenia k Vášmu smartfónu jednoduchú orientáciu, prehľad a v neposlednom rade aj veľmi účinnú pomôcku pre organizáciu informácií o výsledkoch vlastných meraní ako aj veľmi dôležitú a nenahraditeľnú pomôcku pri konzultáciách s odborníkmi - špecialistami...


PRIPOJITEĽNÉ ZARIADENIA

Bluetooth teplomer na kontinuálne meranie teploty s alarmom

JEMNÉ A JEDNODUCHÉ POUŽITIE

Teplomer sa uchytí okolo horného ramena, a tak je snímač teploty umiestnený na úrovni podpazušia. Náramok je vyrobený z polyesterového vlákna, ktorý znižuje riziko podráždenia pokožky, je pohodlný na nosenie a má nastaviteľný pásik na suchý zips, ktorý umožňuje pripevnenie na ramienko medzi obvodom 12 až 20 cm. Monitor má jednoduchý vypínač a ľahko čitateľný displej.


Bezkontaktný
(3 - 6 CM) čelový teplomer 

3 režimy merania: dospelí / deti / povrchová teplota (0 ~ 100 ° c). 

ukladanie dát: do pamäte sa uloží až 30 nameraných hodnôt, aby sa dali ľahko vyvolať. 

indikátor horúčky: vysokoteplotný alarm s červeným podsvietením. 

teplota sa udáva vo stupňoch fahrenheita alebo celzia. 


Bluetooth monitor krvného tlaku

Štýlový, kompaktný a pohodlný na používanie, monitor krvného tlaku MobileHealth (MbH) vám umožňuje synchronizovať automaticky systolické a diastolické hodnoty krvného tlaku a merania srdcového rytmu - Detekcia nepravidelného srdcového rytmu (IHB) do vášho mobilného zariadenia jedným dotykom. Výsledky sa zobrazujú na mimoriadne veľkej obrazovke zariadenia a tiež sa zaznamenávajú do telefónu prostredníctvom rozhrania Bluetooth. V prístroji je možné uložiť celkom 200 odčítaní a výsledky potom môžete jednoducho zdieľať s členmi rodiny alebo dokonca poslať e-mailom svojmu lekárovi. Podpora viacerých používateľov umožňuje synchronizáciu údajov rôznych používateľov s ich príslušnými mobilnými zariadeniami.


Bluetooth pulzný oximeter

Hladinu kyslíka v krvi a srdcový rytmus majte pod kontrolou. Vďaka funkcie bluetooth prenesiete dáta priamo do smartfónu a tak môžete kontrolovať saturáciu kyslika a srdcový rytmus či u ležiaceho pacienta alebo priamo pri športovaní. Dáta máte stále k dispozícii.


Bluetooth osobná váha

Inteligentná osobná váha  pomáha zisťovať tie najdôležitejšie údaje o vašej telesnej hmotnosti. Meria a analyzuje vrátane BMI (body mass index-u). Užívateľská pamäť až pre 5 užívateľov - môžete sa tak motivovať v rámci celej rodiny, alebo v kolektíve spolupracovníkov a porovnávať vzájomne úspechy. Váha sa automaticky vypne, zapne aj vynuluje. Vo váhe je zabudovaný indikátor preťaženia a slabej batérie. Môže sa navyše chváliť svojou vysokou kapacitou váženia a to až 250 kg s rozlíšením 0,1 kg. Vďaka sklenenému povrchu je údržba váhy veľmi jednoduchá a hygienická.


Inteligentný Bluetooth Multimeter pre meranie parametrov technológiou biočipov

Bezpečne, presne a jednoducho...

Meranie glukózy najmodernejšou technológiou  XPER technology - biočip so zlatým povlakom a laserové gravírovanie kombinované s 2 + 2 bio signálom sú techniky na vykonanie stabilných výsledkov a presnosti každého merania. Prístroj je orientovaný nie len pre pacientov s diabetes melitus pre ich každodenné používanie, ale aj pre tých ktorý chcú mať pod kontrolov aj ostatné parametre. 

Testom na ß-ketóny sa meria beta-hydroxybutyrát (β-OHB), najdôležitejší z troch β-ketónov v krvi. Normálne sa očakáva, že hladiny p-OHB budú nižšie ako 0,6 mmol /l. Pacienti s diabetes melitus dôverne poznajú tento test, zdraví ľudia s nadváhou využívajú tento test na sledovanie úspechov ketogénneho typu stavovania.

Vyšetrenie hodnôt celkového cholesterolu, čiže látky slúžiace v tele k stavbe buniek a syntéze hormónov. Vyššie hladiny v krvi môžu spôsobiť ukladanie cholesterolu v cievach a byť príčinou infarktu myokardu alebo mozgovej mŕtvice.

Uric Acid test je určený na  zistenie zvýšenej koncentrácie kyseliny močovej v krvi, ktorá by mohla byť príznakom DNY. DNA je metabolicky podmienené chronické zápalové ochorenie, ktorého podkladom je zvýšená hladina kyseliny močovej v sére, tzv. hyperurikémia. Zaraďujeme ju medzi reumatické ochorenia a väčšinou je charakterizovaná prudkým akútnym zápalom postihnutého kĺbu. Pri tomto ochorení dochádza k ukladaniu kryštálikov kyseliny močovej v kĺboch, čo má za následok veľké bolesti. Ďalej pre sledovanie hladiny kyseliny močovej pri chemoterapii alebo liečebnom ožarovaní.

Lactate - laktát: Pri nenáročnej fyzickej záťaži sú aktivované iba pomalé (červené)svalové vlákna. Svaly pracujú pri dostatku kyslíka, hovorí sa tomu aeróbny metabolizmus. Obsah laktátu v krvi sa buď nezvyšuje, alebo len nepatrne nad pokojové hodnoty. Zvyšujúca sa intenzita zaťaženia a zapojenie rýchlych (bielych) svalových vláken si vyžaduje pomocný zdroj energie. Keďže dostupné množstvo kyslíka už nestačí energetickým potrebám organizmu, nastupuje anaeróbna glykolýza, čiže štiepenie glukózy, resp. glykogénu bez prístupu kyslíka. Jej konečným produktom je kyselina mliečna. Vzrastajúca hladina kyseliny mliečnej vo svaloch sa prejaví aj vyššou koncentráciou laktátu v krvi a následným poklesom rýchlosti behu. Koncentrácia laktátu v krvi a stanovenie laktátovej krivky nám pomáha určiť anaeróbny prah (ANP). Je to maximálna intenzita, pri ktorej je náš organizmus schopný udržiavať rovnováhu medzi tvorbou a odstraňovaním krvného laktátu. Spravidla sa nachádza na úrovni 85 až 90 percent maximálnej srdcovej frekvencie. Hodnota ANP je u každého individuálna. Všeobecne sa za ANP považuje koncentrácia laktátu na úrovni 4 mmol/l.

Všetky horeuvedené parametre je možné sledovať na jednom prístroji s výstupom priamo do aplikácie smartfónu. 


MULTICARE - IN

Glukóza - Cholesterol - Triglyceridy priamo doma

MULTICARE - IN je multiparametrový systém pre samotestovanie určený na monitorovanie metabolických porúch. Bol vyvinutý pre domáce použibe pacientov. MULTICARE - IN dokáže presne zmerať hladinu glukózy v krvi, cholesterolu a triglyceridov v rovnakom zariadení v priebehu niekoľkých sekúnd z kvapky krvi špičky prsta. MULTICARE - IN umožňuje pacientom kontrolovať základné parametre spojené s metabolickými poruchami, posielať ich do smartfónu / tabletu a zdieľať ich s klinickými lekármi*. každý test sa vykonáva pomocou špeciálnych prúžkov a špeciálnych pamäťových čipov.


OG CARE

OG CARE glukometer je ekonomické a ľahko použiteľné zariadenie. OG CARE je jednoduchý a presný systém na sledovanie hladiny glukózy v krvi. OG CARE umožňuje pacientom odosielať údaje do smartphonu / tabletu a zdieľať ich s lekármi. * 


LUX MULTIMETER

Point of care LUX MULTIMETER je profesionálny multiparametrický systém na sledovanie 6tich krvných parametrov, ktoré sa podieľajú na vzniku patologických porúch ako sú cukrovka, metabolický syndróm a anémia: celkový cholesterol, hdl cholesterol, ldl cholesterol (vypočítaná hodnota), triglyceridy, glukóza a hemoglobín, pichnutím do prsta za menej ako 3 minúty. LUX MULTIMETER meria celkový cholesterol, hdl-cholesterol, ldl- cholesterol, triglyceridy, glukózu, hemoglobín a pomer cholesterol / HDL a pomer HDL/LDL.